Тополчани

  во

  Рехабилитацијата на патниот правец Битола – Демир Хисар се одвива со забрзано темпо и се очекува да заврши до август, најавија денеска министерот за транспорт ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Развојот на Пелагонискиот регион е многу значаен за целата држава и заради тоа во овој момент инвестираме преку 18 милиони евра во рехабилитација на патиштата. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Најмногу, вкупно 36 литри на метар квадратен, наврнале изминатите 24 часа во Ѓуриште, а најмалку, два литра, во Дојран. Во Скопје до осум часот водниот талог ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Најмногу, вкупно 36 литри на метар квадратен, наврнале изминатите 24 часа во Ѓуриште, а најмалку, два литра, во Дојран. Во Скопје до осум часот водниот талог ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во изминатово деноноќие најмногу дожд наврна во Маврово, Лззарополе, Битола, Крушево и Охрид. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, во ...
  сите 21 | | | веќе видена