Томислав Николиќ

  во

  Томислав Лазаревски за песната „Маџир Маало – едно минато време (хаибун)“ е добитник на главната награда на манифестацијата „Маџирмаалски поетски бранови“ за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Томислав Лазаревски за песната „Маџир Маало – едно минато време (хаибун)“ е добитник на главната награда на манифестацијата „Маџирмаалски поетски бранови“ за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска од ДПМНЕ-Ваљево, сега пратеник во Собранието, денес ја дава следната изјава на дискусијата за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Македонските тенисери, Томислав Јотовски, Горазд Србљак, Стефан Мицов и Бесир Дургути денеска имаа свои настапи на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија. Јотовски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Македонските тенисери немаа успешен старт во конкуренција на двојки на ИТФ фјучерсот во Нови Сад (Србија) што се игра за награден фонд од 15.000 американски ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Хрватската пејачка Северина начелно прифатила улога во филмот „Ти си принцеза“, вели српскиот режисер Петар Пашиќ (45). Тој открива дека Северина во мјузиклот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Носителите на јавните функции се должни да објаснат како стигнале до парите со кои ги платиле станот, куќата, автомобилот или јахтата, а чија цена не одговара ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Која е разликата и што ги поврзува Мило Ѓукановиќ и Владимир Путин? Ако се исклучи големината на државите што ги водат и спротивставените ставови за членство ...
  сите 7 | | | веќе видена