Томислав Кежаровски

  во

  -На Мијалков и Камчев ќе им останат милијардите и бизнисте, на Мукоски тендерите, на Канческа гардеробата купена со државни пари, а нас надежта дека некогаш ќе ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По амнестирањето на дел од учесниците во „27 април“ денес новинарите најавија дека ќе поднесат тужба против државата за настаните од крвавиот четврток, а по ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По амнестирањето на дел од учесниците во „27 април“ денес новинарите најавија дека ќе поднесат тужба против државата за настаните од крвавиот четврток, а по ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Местото на Македонија е да биде интегрирана во европскиот свет. Нема друга опција освен сите граѓани на 30 септември да излезат и гласаат ЗА референдумот и со ...
  сите 81 | | | веќе видена

  „Ни остана уште еден, последен чекор за остварување на сонот за европска Македонија“, истакна премиерот Заев на централниот настан на кампањата на Коалицијата ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Точно две недели пред закажаниот референдум, политичките противници поентираа пред своите поддржувачи. Коалицијата „За европска Македонија“ маршираше во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На денешниот централен настан на коалицијата „Заедно за европска Македонија“, говореше и новинарот Томислав Кежаровски, кој стана симбол за борбата за слобода ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Со интонирање на државната химна, а потоа и „Ода на радоста“, химната на ЕУ, пред седиштето на Унијата во Скопје, почна собирот на илјадници граѓани, дојдени ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Сонуваме сите 27 години и денеска конечно сме исправени да го оствариме нашиот сон, да обезбедиме европска иднина за нашите деца и генерациите после нас. НАТО ...
  сите 116 | | | веќе видена