Томислав Јотовски

  во

  Српскиот тенисер Виктор Троицки имал позитивен тест на КОВИД-19, објавија пред малку српските медиуми, иако информацијата е неофицијална. Троицки учествуваше ...
  сите 329 | | | веќе видена

  Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски го претрпе вториот пораз на третиот меч на турнирот во Белград. Јотовски денеска немаше одговор за Марко Тепавац од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Томислав Јотовски не успеа да ја мине првата фаза по групи на Источноевропскиот шампионат, егзибициски турнир што се игра во Србија, по поразот со 2:6, 3:6 од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Томислав Јотовски попладнево ќе се бори да остане во игра на егзибицискиот турнир во Белград. Нашиот тенисер во третото коло ќе игра против домашниот играч ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Македонскиот тенисер Томислав Јотовски со пораз ги почна настапите на Источно-европскиот шампионат кој се одржува во Белград. Во очекување на рестарт на новата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонскиот тенисер Томислав Јотовски загуби на првиот меч на шампионатот на Источна Европа, кој денеска започна во српската престолнина Белград. Нашиот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонските тенисери Томислав Јотовски и Калин Ивановски ќе бидат учесници на два одделни силни егзибициски турнири кои се играат на просторите на поранешна ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Македонските тенисери Томислав Јотовски и Калин Ивановски, од денеска повторно ќе бидат активни на терените и ќе настапат на турнири кои се одржуваат во ...
  сите 202 | | | веќе видена

  Томислав Јотовски е единствен македонски тенисер кој успеа да ги мине трите квалификациски кола на „Истарска ривиера“ во Пореч, турнир со 48-годишна традиција. ...
  сите 5 | | | веќе видена