Томиќ

  во

  Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, ја искажа неговата намера да го повлече клубот од понатамошно натпреварување во Купот на кралот, во знак на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Шпанските кошаркарски судии Хуан Карлос Гарсија, Мигел Перес и Хименес Трихиљо, кои ја делеа правдата во драматичниот и контроверзен меч од финалето на Купот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Не стивнуваат реакциите во шпанската јавност поради катастрофалната арбитража на финалето од Купот на Шпанија меѓу Реал Мадрид и Барселона. Арбитрите направија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во еден од најинтересните финални мечеви во историјата на шпанскиот кошаркарски куп Барселона го победи Реал Мадрид со 94:93, и тоа откако мораа да се одиграат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Челниците на Реал Мадрид сериозно размислуваат за напуштање на шпанската АЦБ лига, бесни од судиските одлуки во финалето на Купот на Шпанија, во кое со 94:93 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Барселона го освои трофејот во шпанскиот кошаркарски куп по драматичната победа во финалето против Реал Мадрид со 94:93. Последните два поена за каталонскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Барселона го освои трофејот во шпанскиот кошаркарски куп по драматичната победа во финалето против Реал Мадрид со 94:93. Последните два поена за каталонскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Барселона го освои трофејот во шпанскиот кошаркарски куп по драматичната победа во финалето против Реал Мадрид со 94:93. Последните два поена за каталонскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Барселона го освои трофејот во шпанскиот кошаркарски куп по драматичната победа во финалето против Реал Мадрид со 94:93. Последните два поена за каталонскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Барселона го освои трофејот во шпанскиот кошаркарски куп по драматичната победа во финалето против Реал Мадрид со 94:93. Последните два поена за каталонскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Барселона во суперинтересно финале успеа да се закити со трофејот во Копа дел реј, освојувајќи го кралскиот куп среде Мадрид со триумф над големиот ривал Реал ...
  сите 22 | | | веќе видена