Томе

  во

  Сѐ е спремно за реализација на Охридско лето – вели портпаролката на овој фестивал, Сузана Вренцовска во пресрет на утрешното свечено отворање. Во изјава за ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Со почит за Илинденците и значајните крушевчани, со подигнување на бајракот на Крушевската Република на Гумење, со читањето на Манифестот на Крушевската ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Со почит за Илинденците и значајните крушевчани, со подигнување на бајракот на Крушевската Република на Гумење, со читањето на Манифестот на Крушевската ...
  сите 38 | | | веќе видена