Томаш Бердих

    во

    Шпанецот во неделата ја освои 11-та титула на Ролан Гарос, 16-та на гранслем-турнирите, по што досега заработи 100,2 милиони само од наградите од турнирите и е ...
    сите 39 | | | веќе видена

    Светскиот рекет број 1, Роџер Федерер по „брза постапка“ го испрати на трибина Србинот Филип Крајиновиќ со 6-2, 6-1 за осминафинална битка против Џереми Шарди ...
    сите 89 | | | веќе видена