Томас Милер

  во

  Месут Озил по крајот на Светското првенство во Русија објави дека се пензионира од германската репрезентација поради лошиот однос на раководството и играчите ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Актуелниот германски фудбалски шампион минхенски Баерн беше супериорен во последниот меч од саботната програма во второто коло на Бинелсигата, и славеше со 3:0 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Баерн Минхен го освлада Хофенхајм со 3:1 во првото коло од Бундеслигата. За новиот тренер на актуелниот шампион, Нико Ковач, ова е прва победа во германската ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Баерн Минхен го освлада Хофенхајм со 3:1 во првото коло од Бундеслигата. За новиот тренер на актуелниот шампион, Нико Ковач, ова е прва победа во германската ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Баерн Минхен го освлада Хофенхајм со 3:1 во првото коло од Бундеслигата. За новиот тренер на актуелниот шампион, Нико Ковач, ова е прва победа во германската ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Баерн Минхен го освлада Хофенхајм со 3:1 во првото коло од Бундеслигата. За новиот тренер на актуелниот шампион, Нико Ковач, ова е прва победа во германската ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Со натпреварот меѓу Баерн и Хофенхајм на „Алианц Арена“ во петокот вечерта започна германското фудбалско првенство, а бранителот на титулата стартуваше со ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Баерн Минхен и под Нико Ковач имаше победнички старт на новата сезона во Бундеслигата, откако со 3:1 го совлада Хофенхајм, во меч во кој немаше едноставна ...
  сите 15 | | | веќе видена

  ТРЕНИНЗИТЕ СТАНАЛЕ ПОИНТЕРЕСНИ И ПОЧЕСТИ Ковач сака да повторува дека современите фудбалери тренираат малку. „Погледнете ги индивидуалните спортови. Луѓето ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Баерн Минхен, Томас Милер, коментирајќи ја одлуката на неговиот соиграч од репрезентацијата Месут Озил, кој неодамна се повлече од германскиот ...
  сите 13 | | | веќе видена