Томас

  во

  Екипата на Атлетико Мадрид издвојува триумф од 2-0 на денешното гостување кај градскиот ривал Гетафе во рамките на 5. коло во Примера. Најзаслужен за втората ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пет британски убавици беа дел од „Spice Girls”. Некои со поголем талент за пеење, некои со помал, но за едно ќе се согласиме- сите беа одлични за правење шоу. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тенискиот спектакл Лејвер куп почнува денес во Чигаго. Љубителите на тенисот од цел свет ќе уживаат во дуелите на тимот "Европа" со тимот на "Светот".За ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Германските власти инфоирмираа дека го блокирале предлогот за обнова на дел од Берлинскиот ѕид за огромен филмско-уметнички проект во германската престолнина. ...
  | | веќе видена

  Директорот на најголемата Данска банка Томас Борген успеа во прилично амбициозна намера - да испере и украде 200 милијарди евра. Бидејќи истрагата вчера ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Саманта Грант Маркл, полусестрата на војвотката од Сасекс Меган Маркл, повторно се најде во центарот на вниманието кај медиумите откако јавно изјави дека била ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Ич не знам што ми стана, верувајте. Почнав да го следам и проследувам, во неговите јавни настапи, оној Алек Шашардисаниот кој се роди во дебата со Рада ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Да се зајакне улогата на граѓанското општество, на невладините организации и нивно суштинско вклучување во сите сфери и процеси на патот кон ЕУ и на НАТО, е ...
  сите 66 | | | веќе видена

  После поразот од Ливерпул одредени работи „испливаа“ на површина. Пари Сен Жермен добро стартуваше под водство на новиот тренер Томас Тухел. Прво го освоија ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Хилариа Томас Болдвин (34) за време на шестгодишниот брак со Алек Болдвин има четири деца . Најмалото е на возраст од само четири месеци, а таа вели дека сака ...
  сите 5 | | | веќе видена