Тогаш

  во

  -Тие се наши соседи, вели Фон дер Лајен во интервју за германскиот магазин „Шпигел". Претседателката на ЕК вели дека ќе се залага за почеток на преговорите за ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Урсула фон дер Лејен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската перспектива на Македонија и Албанија. – ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Срѓан Ѓоковиќ, таткото на Новак, гостувајќи во емисијата на Миломир Мариќ на телевизија „Хепи“, раскажал некоја анегдота од пред неколку години. Срѓан во живо ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Треба да отвориме преговори со тие земји веднаш откако Европскиот совет ќе донесе заклучок дека се исполнети критериумите, изјави за Шпигел, Урсула фон дер ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Урсула фон дер Лајен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската перспектива на Македонија и ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Урсула фон дер Лајен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската перспектива на Македонија и Албанија. ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Урсула фон дер Лејен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската перспектива на Северна Македонија и ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Шпанскиот клуб Атлетико Мадрид отвора „случај Гризман“ и бара уште 80 милиони евра од Барселона за трансферот на Французинот на „Камп Ноу“. Мадридскиот клуб ...
  сите 111 | | | веќе видена

   Славната DJ ѕвезда Дејвид Гета, и американската пејачка Сиа важат за еден од златните тандеми во светската музичка индустрија. Нивната соработка започна во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  РОМАН ШТО ГИ ПРЕДВИДЕ НАСТАНИТЕ И РЕКЕТОТ ВО МАКЕДОНИЈА Блаже Миневски Во визба на периферијата беа собрани група накази и призраци кои договараа да ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Секогаш кога се во оптек валканите пари, општеството е преплавено со лажни информации и дезинформации, сметаат аналитичарите, кои стравуваат дека со ваквиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Звучи парадоксално, но прифаќањето на негативните емоции може всушност да нè направи среќни. Повеќето од нас слушаат како фамилијата и пријателите постојано ...
  сите 4 | | | веќе видена