Тодоровска

  во

  Каде е екс премиерот Никола Груевски – е прашањето што го одбележува денешниот ден, откако не се јави на капијата од затворот во Шутка во петокот и уште еден ...
  сите 297 | | | веќе видена

  За три години сите компании во светот треба да го заменат актуелниот стандард за заштита при работа ОХСАС 18001 со новиот, понапреден ИСО 45001. Но, во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Само една компанија во земјава е во фаза на воведување на новиот стандард за заштита при работа ИСО 45001 кој официјално треба да се применува од 2020 година. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За три години сите компании во светот треба да го заменат актуелниот стандард за заштита при работа ОХСАС 18001 со новиот, понапреден ИСО 45001. Но, во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За три години сите компании во светот треба да го заменат актуелниот стандард за заштита при работа ОХСАС 18001 со новиот, понапреден ИСО 45001. Но, во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Росана Сариќ- Тодоровска носталгично се присети на настан што ѝ го раскажала нејзината мајка Гордана, која била убавица на Куманово во 1962 година. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Собранието подготвува терен за формирање на телото за национално помирување. Спикерот Џафери вели дека на секојдневни координации, пратениците го договараат ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Координативното тело за помирување денеска не се формираше. Кај собранискиот спикер Талат Џафери не дојде пртставник на независната пратенчка група на ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Следното предавање од годинашниот циклус во организација на Скопско Астрономско Друштво ќе биде еден вид на мини семинар од две кратки предавања на тема ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Како деца ќе излезевме пред зграда да си играме. Маријана секогаш ќе излезеше прва, ќе се искараше со некое другарче, ќе го натепаше и ќе избегаше дома. Во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако пред шест месеци го изгуби својот брат, фолк-пејачката Росана Сариќ-Тодоровска, своите емоции и ги сподели на социјалните мрежи. -Ангелу мој, бројка од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Гаранција за зајакнување на македонскиот идентитет, постепена промена на името за внатрешна употреба и поништување на уставните измени доколку договорот не ...
  сите 6 | | | веќе видена

  И оваа година фондацијата „Трајче Мукаетов“ додели 40 стипендии за најдобрите студенти на Медицинскиот и на Фармацевтскиот факултет. Исто така, најдобрите ...
  сите 5 | | | веќе видена