Тодоровиќ

  во

  Судбината на четиригодишното момче Душан Тодоровиќ кој поради тумор се најде на работ на смртта е една од главните теми во Србија. Душан боледува од тумор на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  2 венчаници, бурми од бело злато, торта, сплав: Колку чинела свадбата на Стеван Анѓелковиќ... нема да во биде доброСтеван Аншелковиќ за своето венчање и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Стеван Анѓелковиќ доживеал пех на сопствената свадба кога свадбената торта се распаднала на парампаре. За работата да биде уште полоша, тоа не е била вкусна и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Стеван Анѓелковиќ доживеал пех на сопствената свадба кога свадбената торта се распаднала на сите страни. За работата да биде уште полоша, тоа не е била вкусна ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Долго годишната врска крунисана со бракПеачот Стеван Анѓелковиќ одлучил после догогодишно забавувањ со девојката Наташа да го каже судбоносното ДА.Тие двајца ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Maлиот Србин Душан Тодоровиќ се бори за својот живот во Барселона, а тоа му го овозможи фудбалерот на Манчестер Јунајтед и репрезентативецот на Србија. Душан ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ и младиот пејач, Стеван Анѓелковиќ вчера се ожени со неговата повеќе годишна девојка Наташа. Стеван и Наташа живеа заедно веќе ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Театарот за деца и младинци со претставата „ТОБИ” од овогодинешното издание на фестивалот ,„7-ми меѓународен фестивал за кукларство” во Подгорица, Црна Гора,се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претставата „Тоби“ на Театарот за деца и младинци освои пет награди на 7. Меѓународен фестивал за кукларство во Подгорица. Како што соопшти ТДМ, „Тоби“ освои: ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претставата „Тоби“ на Театарот за деца и младинци освои пет награди на 7. Меѓународен фестивал за кукларство во Подгорица. Како што соопшти ТДМ, „Тоби“ освои: ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Како што соопшти ТДМ, „Тоби“ освои: Гран-при за најдобра претстава; Награда за најдобра режија за Драгослав Тодоровиќ; Награда за актерско мајсторство за ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претставата „Тоби“ на Театарот за деца и младинци освои пет награди на 7-от Меѓународен фестивал за кукларство во Подгорица. „Тоби“ освоил Гран-при за најдобра ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претставата „Тоби“ на Театарот за деца и младинци освои пет награди на 7. Меѓународен фестивал за кукларство во Подгорица.Како што соопшти ТДМ, „Тоби“ освои: ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Претставата „Тоби“ на Театарот за деца и младинци освои пет награди на 7. Меѓународен фестивал за кукларство во Подгорица. Како што соопшти ТДМ, „Тоби“ освои: ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Српската пејачка Милица Тодоровиќ се опушти и не води грижа толку многу за нејзиниот изглед и здравје, пишува српското списание „Свет“. Таа морала да побара ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Српската пејачка Милица Тодоровиќ се опушти и не води грижа толку многу за нејзиниот изглед и здравје, пишува српското списание „Свет“. Таа морала да побара ...
  сите 6 | | | веќе видена