Тодоров

  во

  Припадници на српските Вооружени сили утре ќе изведат тактичка вежба со боево гаѓање под име „Векот на победата 1918 – 2018“, во чест на стогодишнината од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, преку еден од своите твитови откри нови детали за македонската јавност, дека Никола Тодоров, ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Неодамна исклучените од ВМРО-ДПМНЕ - Никола Тодоров, Емилија Александрова и Петар Богојески постојано ги носеле околу врат акредитациите на Конгерсот на ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Се грижам за иднината на ВМРО-ДПМНЕ и не сакам да се реализираат последиците кои ги најавија европските партнери, вели членот на партијата Петар Богојески по ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Денеска по конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, претседателот на Европските народни партии, Жозеф Дол ги поканил на средба поранешниот заменик ...
  сите 119 | | | веќе видена

  „Членките на ЕПП да го почитуваат различното мсилење и внатрепартсиката демократија колку и да сум свесен за недостатоците на договорот од Преспа, како и за ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Последниот конгрес на ЕПП ќе биде запаметен што на него учествуваа условно кажано две делегации на ВМРО-ДПМНЕ. Едната предводена од актуелното раководство, на ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Нема две делегации од ВМРО-ДПМНЕ на Конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, како што сакаат да прикажат провладините медиуми. „Втората делегација ...
  сите 119 | | | веќе видена