Тирана

  во

  Владата одлучи да го зголеми учеството во Фондот за Западен Балкан, почнувајќи од годинава, информира денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски. – Го ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Албанската полиција соопшти дека уапсила четворица осомничени за грабежот на пет милиони евра на меѓународниот аеродром во Тирана. Во соопштението се наведува ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседавачот на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави дека има информации оти во Сараево, под раководство на Британец, е формиран центар за спречување ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Претседавачот на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави дека има информации оти во Сараево, под раководство на Британец, е формиран центар за спречување ...
  сите 39 | | | веќе видена