Тинекс

  во

  Екипата на Металург го промовираше своето ново засилување Тео Чориќ. Договорот со Чориќ е потпишан со важност од 1,5 година.Хрватот, кој во својата кариера ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Специјалистот за одбрана Тео Чориќ денеска и официјално промовиран во дресот на Металург. Чориќ, кој во својата кариера настапувал за Замет, Пореч, Загреб и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Екипата на Металург го победи Бутел со 30:26 во тест натпревар одигран вчеравечер во салата „Автокоманда". Металург на оваа средба настапи без Шпенде и без ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Металург овој пат се одлучи за контролни натпревари против домашни екипи. Тимот на Бутел беше првиот спаринг партнер, во салата во Автокоманда, избраниците на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ... Компаниите чија дејност е малопродажба во трговијата и градежништвото во изминатата 2018-та ги склучиле најголемите кредитни рамки за финансирање на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Општина Центар во соработка со здружението Банка за Храна Македонија (БХМ) и овој месец продолжува со спроведување на проектот „Нула Глад“. Градоначалникот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Општина Центар во соработка со здружението Банка за Храна Македонија (БХМ) и овој месец продолжува со спроведување на проектот „Нула Глад“. Градоначалникот на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Општина Центар во соработка со здружението Банка за Храна Македонија (БХМ) и овој месец продолжува со спроведување на проектот „Нула Глад“. Градоначалникот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Општина Центар во соработка со здружението Банка за Храна Македонија (БХМ) и овој месец продолжува со спроведување на проектот „Нула Глад“. Градоначалникот на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Општина Центар, во соработка со здружението Банка за Храна Македонија – БХМ и овој месец продолжува со спроведување на проектот „Нула Глад“.Градоначалникот на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Владата на својата последна седница донела одлука за формирање на комисија која ќе има обврска да го реши проблемот со стопанисување на комплексот „Македонско ...
  сите 2 | | | веќе видена