Тимур Дибиров

  во

  Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар во второто коло од Лигата на шампионите го пречекуваат Кристијанштад од Шведска. иако „црвено-црните“ важат за големи фаворити на овој ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Тимур Дибиров не беше воопшто изненаден од победата која ја оствари Вардар на гостувањето кај европскиот шампион Монпелје, но денеска потенцираше дека тој и ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Своите очекувања во пресрет на следниот дуел во ЛШ ги сподели тренерот на македонскиот шампион Роберто Гарсија и левото руско крило Тимур Дибиров. Тренерот на ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар во второто коло од Лигата на шампионите го пречекуваат Кристијанштад од Шведска. иако „црвено-црните“ важат за големи фаворити на овој ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Вардар покажа дека ќе биде исклучително цврст орев и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, без разлика на промената во ростерот која ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вардар покажа дека ќе биде исклучително цврст орев и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, без разлика на промената во ростерот која ...
  сите 88 | | | веќе видена