Time

  во

  Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри денес ја доби наградата „Златна клупа“ за најдобар италијански тренер на годината. За Алегри ова е четврта ваква ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Светскиот шампион Луис Хамилтон вели дека Макс Ферстапен сноси „60 отсто од вината“ за сударот со Естебан Окон кој го чинеше победа во контроверзниот финиш на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Пронајдени се телата на уште шест лица кои загинаа во пожарите во Калифорнија, со што смртниот биланс од огнената стихија која од четвртокот беснее во таа ...
  сите 55 | | | веќе видена

  За 30 години, договорот кој ја одржува рамнотежата и мирот на Антарктикот би можел да биде ревидиран. Се поставува прашањето дали кардиолошките пронајдоци ќе ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Еден од потенцијално најдобри натпревари во светот, во финалето од Копа Либертадорес, меѓу Бока јуниор и Ривер Плата, е одложен поради невреме. Натпреварот ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Еден од потенцијално најдобри натпревари во светот, во финалето од Копа Либертадорес, меѓу Бока јуниор и Ривер Плата, е одложен поради невреме. Натпреварот ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Напаѓачот кој во средата околу 23:20 часот по локално време отвори оган во ноќен клуб во Калифорнија е идентификуван како Иан Дејвид Лонг, 28-годишен поранешен ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Бред Пит и Анџелина Џоли ќе се сретнат на 4-ти декември на суд, по повод бракоразводната парница, на која ќе се разгледува старателството над нивните шест ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Заштитниот знак на Ариана Гранде е висок коњски реп. Иако на прв поглед изгледа како многу едноставна фризура која Ариана добро ја носи, сепак реалноста е ...
  сите 13 | | | веќе видена