Тихиот

  во

  Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез имаат неколку домови ширум САД, а поради својата прекрасна локација особено се истакнува оној во Малибу кој ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Пред 75 години на 6. август 1945 година, американската атомска бомба, уби повеќе од 70.000 јапонци во Хирошима. Од бомбата биле озрачени дополнителни 50.000 ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Науру, во Тихиот океан, се наоѓа на речиси 320 километри од кое било друго место - најблиското копно е островот Банаба, составен дел на Кирибати. Најблискиот ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Тројца морнари од Микронезија завршиле на изолиран остров во западниот дел на Тихиот океан, а пронајдени се благодарение на СОС пораката која спасувачите ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тројца морнари од Микронезија насукани на далечен ненаселен остров во западниот дел на Тихиот Океан се пронајдени благодарение на закот СОС што го исцртале во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тројца морнари од американската територија Гуам, чиј брод се движел близу еден мал, зафрлен остров во западен Тихи Океан, беа спасени откако спасувачи од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Дводелниот костим за капење се појавил дури во 1946 година во модната престолнина Париз. Бил дизајниран од францускиот моден креатор Луј Реар, кој го вовел ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Море, река, езеро, океан... тоа е сè она што нè интересира во овие топли денови. Речиси секој човек моментално мечтае за пиење кафе со поглед кон океан, а ...
  сите 6 | | | веќе видена