The

  во

  Џек Сок е дел од завршниот тениски Мастерс во Лондон како дел од турнирот во игра на двојки, а еден негов потег успеа експресно да стане вирален на социјалните ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Научник на НАСА предупредува дека не чека најстрашното замрзнување во модерната историја и дека Земјата ќе биде во ледена прегретка, бидејќи Сонцето влегува во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Објавен е првиот трејлер за продолжението на анимираниот хит "The Secret Life of Pets" кој во кино салите треба да пристигне во јуни 2019 година. Првиот дел од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На промоцијата концертно ќе бидат изведени спиритуалните песни и мантри на авторката , во придружба на професионални музичари од Македонија и Швајцарија ( Оле ...
  | | веќе видена

  Бездомникот од Филаделфија, Џони Бобит Помладиот, минатата година го привлекол вниманието на јавноста кога последните 20 долари и ги дал на една жена. И покрај ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах одново покажа зошто толку многу го ценат во Египет и го споредуваат со вистинско божество. Салах во 90-тата минута вчера ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Кејт Меклур останала без гориво таа вечер и не знаела што да прави и каде да се јави. Бездомникот Џони и купил кантичка со бензин и се погрижил безбедно да ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Мистеријата околу тоа како поранешнипт премиер на Македонија, Никола Груевски ја напуштил својата земја дена пред да влезе во затвор со пресуда за корупција, ...
  сите 362 | | | веќе видена