The

  во

  ,,Штрајк за клима” – тоа е слоганот под кој илјадници млади луѓе во Европа , а и низ светот организираат протести , за кои идејата ја поттикна 16 годишната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Војвотката од Сасекс во Њујорк допатувала со приватен авион . Патувањето ја чинело околу половина милион долари , што ги разлути активистите , кои работат со ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Денес во Нион во Швајцарија беа извлечени паровите за осминафиналето во Лигата на Европа. Ждрепката не донесе ниту едно дерби помеѓу фаворитите, но секако дека ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бразил го отфрлил постоењето на било каков ризик да дојде до судир на границата со Венецуела по објавата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро да ја ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Иако некои западни медиуми тврдат дека американските сили обезбедиле евакуација на цивили, жени и деца, од последната енклава на терористите од ИСИС од селото ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Попладнево во Нион (Швајцарија) беше извршена ждрепката за осминафиналната фаза во Лига Европа во која добивме неколку интересни парови, но ниту едно дерби на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По високата оценка од жири комисијата на Screen International, се нижат добрите критики и во останатите европски и светски медиуми за филмот на Теона Стругар ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Цензурата на Нетфликс е сведена на минимум, а на интернет можат да се најдат бројни текстови на тема “порно водич низ Нетфликс”. Погледнете кои филмови и ТВ ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Славната раперка претерала со пластичните операции па денес изгледа во целост поразлично отколку на врвот од кариерата. Раперката Лил Ким, која кон крајот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Војвотката од Сасекс одлучила во тајност да отпатува во Њујорк, но не само што не било тајно, туку новинарите веднаш ја откриле и причината за нејзиното ...
  сите 39 | | | веќе видена