Тетовскиот

  во

  Како што информираат од канцеларијата на Шкендија, тетовскиот прволигаш и дефинитивно ги договори контролните натпревари за ова лето во пресрет на стартот на ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Официјално тетовскиот прволигаш објави дека ќе има пет контролни мечеви пред стартот на новата сезона и квалификациите на Лига Европа. Шкендија ги продолжува ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Само 69 лица кои се во изолација се пријавени за гласање. Оваа бројка говори дека мал е интересот за гласање на лица кои се дијагностицирани од КОВИД 19.Иако ...
  сите 316 | | | веќе видена

  Македонско-холандската компанија „Глас Флекс“ почна со производство на стакло во ТИРЗ Тетово. Министерот за економија, Крешник Бектеши, кажа дека ќе бидат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Македонско-холандската компанија „Глас Флекс“ почна со производство на стакло во ТИРЗ Тетово. Министерот за економија, Крешник Бектеши, кажа дека ќе бидат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Денеска беше одбележан почетокот со работа на македонско-холандската компанија „Глас Флекс“ во Технолошко-индустриската развојна зона Тетово. Станува збор за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села, заедно со другите кандидати за пратеници во шестата изборна единица, вчера имаа средби со некои од ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска имаше работна посета на полициското одделение Јегуновце кое е во состав на ПС Тетово, при тетовскиот Сектор ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Константин Чешмеџиев од денеска и официјално е нов член на Вележ, откако потпиша двогодишен договор со прволигашот од БиХ. Дефанзивецот во последните две ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Според последниот извештај на Институтот за јавно здравје, од 20 до 28 јуни, споредено со претходната недела, се регистрирани 303 помалку нови случаи со ...
  сите 148 | | | веќе видена