Тетекс

  во

  Ексклузивно за „СПОРТМЕДИА" говореше Арбен Тафa, фудбалер кој ги брани боите на Струга Трим Лум, тим кој што досега оди според планираното во борбата за место ...
  сите 12 | | | веќе видена

  По само едно коло, екипата на Струга Трим Лум повторно се врати на врвот од првенствената табела во Втората лига – Запад откако во 13. коло триумфираше против ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Посочената судиска тројка уште од стартот на натпреварот покажа дека во Тетово пристигна со оданпред подготвено сценарио, во кое ФК Тетекс треба да загуби. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тетекс од Тетово во текот на деветте месеци од оваа година оствари вкупна сеопфатна добивка во висина од 50.749.000 денари, покажуваат податоците од билансот ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Ширење говор на омраза, националистички пароли, недолично однесување и вулгарни пораки , натаму се на менито на навивачките групи во Македонија. Изминатиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Навивачката група на Тетекс, „Војводи“, преку соопштение на нивната фан страна, порачаа дека нема да пружат рака на „Балисти“, иако тоа беше најавено од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Навивачката група „Војводи“ од Тетово, испрати соопштение до јавноста, во која како што велат, се „згрозени“ од натписите и известувањата на дел од медиумите ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Навивачката група „Војводи“ прослави 30 години од нејзиното постоење. Овој јубилеј го искористија за голема прослава која беше низ тетовските улици и маала. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Навивачката група „Војводи“ прослави 30 години од нејзиното постоење. Овој јубилеј го искористија за голема прослава која беше низ тетовските улици и маала. ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Полицијата најави дека ќе разговара со двете навивачки групи од Тетово со цел како што вели министерот Оливер Спасовски да се спречи прелевање на нивните ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во дуел кој што имаше и хуманитарен карактер да им се помогне на Амина и Сара за лекување во странство, на кои што им е потребна коскена срж, а средствата од ...
  сите 11 | | | веќе видена