Теодосиј

  во

  Симеоновден или денот на Свети Симеон Столпник е голем православен празник, кој се одбележува на 1 септември според грегоријанскиот и на 14 септември според ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На скопјани им дојде прекуглава ненадејно да остануваат без вода само поради градежните фирми, кои најчесто од невнимание или можеби бидејќи не се раководат ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Православната црква денеска го одбележува споменот на Преносот на моштите на Светиот апостол Вартоломеј, Светиот апостол Тит, Светите Едески Исповедници и на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека на крстосницата помеѓу булеварот Илинден и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Дефектот на улица Теодосиј Гологанов, наспроти фабриката „Реплек“, е настанат поради технички неисправно затрупување на ровот од страна на фирмата што барала ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Дефектот на улица Теодосиј Гологанов, наспроти фабриката Реплек е настанат заради технички неисправно затрупување на ровот, од страна на фирмата која барала ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Дефектот на улица Теодосиј Гологанов, наспроти фабриката Реплек е настанат заради технички неисправно затрупување на ровот, од страна на фирмата која барала ...
  сите 72 | | | веќе видена