Тео

  во

  Освен за референдумот и евроинтегративните процеси премиерот Зоран Заев вели дека главна тема на средбата со германската канцеларка Ангела Меркел, која вчера ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Испраќање економски советник од Германија и формирање управувачки комитетот меѓу двете земји се двата чекори што ќе се преземат во напорите за зајакнување на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  После многуте објави, пишувања и апели, близнаците Тони и Тео, денеска добија струја. Тие веќе нема домашните задачи да ги пишуваат на свеќа. Хуманите граѓани ...
  сите 2 | | | веќе видена

  После многуте објави, пишувања и апели, близнаците Тони и Тео, денеска добија струја . Тони и Тео се близнаци кои живеат со своите баба и дедо, а напуштени од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денес тренер, Зинедин Зидан, беше голема фудбалска ѕвезда во 1990-ттите, препознатлив дека секогаш ја бричил косата „на нуларица“, а денес има голем број ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан беше еден од најдобрите фудбалери на своето време, но и еден од најпосакуваните мажи на светот. За него лудувале жените ширум светот, а неговиот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан беше еден од најдобрите фудбалери на своето време, но и еден од најпосакуваните мажи на светот. За него лудувале жените ширум светот, но и сега ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Најмалку осум лица загинаа во денешната експлозија во еден од магацините за складирање на муниција во близина на Кејптаун, соопшти градската служба за пожари и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најмалку осум лица загинаа во денешната експлозија во еден од магацините за складирање на муниција во близина на Кејптаун, соопшти градската служба за пожари и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Најмалку осум лица загинаа во денешната експлозија во еден од магацините за складирање на муниција во близина на Кејптаун, соопшти градската служба за пожари и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најмалку осум лица загинаа во денешната експлозија во еден од магацините за складирање на муниција во близина на Кејптаун, соопшти градската служба за пожари и ...
  сите 43 | | | веќе видена