Темелковски

  во

  На 30-тина метри од градинката „Стапалче“ и училиштето „Круме Кепески“ во О. Кисела Вода во Скопје, се гради базна станица, која за жителите е закана по ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вардар и Шкупи се сретнаа во дербито на дното на табелата од кошаркарскиот шампионат, но никој не очекуваше „црвено-црните“ на таков начин да го понижат ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во големата сала на Општина Кисела Вода со мултимедијален хепенинг се одбележа 8 - ми Март, Денот на жената. Одбележувањето на овој голем ден со музички и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Месечно преку Агенцијата за привремени вработувања билеангажирани од32 до 34 лица во општина Кисела Вода, за што во 2017 година сепотрошиле 173 000 евра. Под ...
  | | веќе видена

  По повод одбележувањето на 110 години од раѓањето на еден од најистакнатите организатори на работничкото и комунистичкото движење во Скопје, Цветан Димов, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Месечно преку Агенцијата за привремени вработувања биле ангажирани од 32 до 34 лица во општина Кисела Вода, за што во 2017 година се потрошиле 173 000 евра. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Месечно преку Агенцијата за привремени вработувања биле ангажирани од 32 до 34 лица во општина Кисела Вода, за што во 2017 година се потрошиле 173 000 евра. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Петар Наумоски истера еден цел мандат на чело на Македонската Кошаркарска Федерација, преполн со чудни одлуки и критериуми „за едни мајка, за други маќеа“, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски оствари работна средба со помошник офицерот за јавни работи во Амбасадата на Соединетите Американски ...
  | | веќе видена

  Актерот Петар Темелковски во емисија на Миленко цел саат се дереше со цел глас, рецитираше патриотска поезија во која секој втор збор беше крв, смрт, гроб, ...
  | | веќе видена | слични

  Членовите на ОК „Јанта Волеј“ во Кисела Вода имаа можност да се запознаат и да тренираат со поранешниот најдобар југословенски и српски репрезентативец ...
  сите 8 | | | веќе видена