Телма

  во

  Ниту една земја на ЕУ не го покрена прашањето за Никола Груевски, вели унгарскиот министер за надворешни работи, Питер Сијарто. Како одговор на прашање, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  На неговото синоќешно гостување на Телма телевизија, еден од правните застапници на Никола Груевски, адвокатот Еленко Миланов, откри дека избеганиот бивш ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Обвинителството за организиран криминал бара од црногорските власти да ги дадат видеоснимките од надзорните камери, од граничниот премин каде Никола Груевски ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Денот кога излезе на фејсубук неговата објава каде се наоѓа, доцна вечерта добив повик од Груевски, рече Миланов и додаде дека телефонски повик од Груевски ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Во Македонија не постои можност за командна одговорност т.е. одговорност на постоечките структури по хиерахија. Дополнително кој е тој што ќе направи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Немаше никакви најави дека ќе го направи тоа што го направи. Последната средба ја имав дестина дена пред да објави каде е. Тогаш немаше никаква најава дека ќе ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Адвокатот на Никола Груевски за дел од предметите во кој тој е обвинет, Еленко Миланов во вечерашното гостување на телевизија Телма откри дека Груевски му се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Еленко Миланов, адвокат на Никола Груевски во вечерашното гостување на телевизија Телма изјави дека не знаел дека неговиот клиент планира да ја напушти ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Обвинителството ќе бара снимки од безбедносни камери на црногорските гранични премини кои ги користел Никола Груевски при бегањето, изјави за Телма јавната ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Невладините ќе ја тужат државата за уништено здравје поради аерозагадувањето. Се сомневаат дека борбата со загадениот воздух е приоритет на Владата поради тоа ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Обвинителството ќе бара снимки од безбедносни камери на црногорските гранични премини кои ги користел Никола Груевски при бегањето, изјави за Телма јавната ...
  сите 16 | | | веќе видена