Телеграф

  во

  Денеска попладне ќе биде погребан кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, а во моментов се одржува комеморација во чест на пејачот. Семејството на пејачот утрово ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Уште подобро ова го знаат производителите на детска опрема, па многу брендови ги нудат своите верзии, од оние најобичните, рачни, па сѐ до електричните. Но ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија, Александар Вучиќ беше во куќата на семејството на Шаулиќ за да изрази сочувство за смртта на познатиот пејач, пренесуваат српските ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Семејството е во шок и неверување по трагичната смрт на Шабан Шаулиќ во тешката сообраќајна несреќа во Германија. По тажните вести во домот на Шаулиќ започнаа ...
  сите 207 | | | веќе видена

  Медиумите од регионот веќе трет ден известуваат за тешката и трагична автобуска сообраќајна несреќа која пред два дена се случи во Македонија. Завршниот турнир ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Медиумите од регионот веќе трет ден известуваат за тешката и трагична автобуска сообраќајна несреќа која пред два дена се случи во Македонија. Завршниот турнир ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Британскиот телевизиски канал „Скај њуз” идентификуваше трет осомничен за минатогодишното труење на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пејачот Чарли Пут на социјалните мрежи објави фотографија на која ја прегрнува Шарлот Лоренс и напиша „Среќен ден на вљубените“. Фановите неодамна почнаа да се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Секоја година во САД се раѓаат 1.500 бебиња со таа мана, додека во Велика Британија едно на 1.000 деца. Во повеќето случаи се открива пред раѓањето, некаде ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Жан-Пјер Естиен, градоначалник на францускиот град Feuquires објави декрет без преседан откако примил жалби од граѓани за кучешки лаења што го правеле нивниот ...
  сите 35 | | | веќе видена