Тејлор

  во

  Рожер Федерер и Рафаел Надал рутински минаа уште една рунда на Австралија Опен, односно со новите победи дојдоа до осминафиналето на првиот грен слем во 2019 ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Марија Шарапова го доби дербито на денот на женскиот дел од турнирот на Отвореното првенство на Австралија, откако со 2:1 во сетови беше подобра од Kаролина ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Нејзиниот „Јутјуб“ канал каде што поставува видеа со мејкап туторијали го следат 1,057,711 следбеници, додека пак на „Инстаграм“ ја следат 1,600,000 луѓе. Маја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лејди Гага и Анџелина Џоли се најдоа во незгодна ситуација, бидејќи и двете сакаат да ја доловат Клеопатра на филмското платно. Џоли долго време се споменува ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тие платиле скапи авио билети , со кои требало да се вратат од Менорка дома во Бирмнигем , со авио компанијата ТУИ. Но , пред самото полетување им кажале дека ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поминаа три години од неговата смрт. Култот за Дејвид Боуви толку е силен што и денес се пишува и зборува за него исто како некогаш, а непрестајно се откриваат ...
  сите 15 | | | веќе видена

  44- годишната Пола Тејлор, нејзиниот сопруг Јан и двете ќерки пристигнале на аеродромот за да влезат во авионот на компанијата „ TUI airlines“. Седиштата кои ...
  сите 10 | | | веќе видена