Теарце

  во

  Додека власта ноншалантно гледа што се случува Врховниот суд се претвори во најважната тврдина од каде што почна реставрацијата на режимот. Колумна на Љупчо ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Големите очекувања од СЈО се претвораат во разочараност и изгубена надеж дека ќе се елиминира деценискиот принцип на неказнивост. Ослободителната пресуда на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Во општина Крива Паланка, денеска се оддржа работилница за граѓанските организации на тема развивање на комуникација и комуникациски стратегии. Оваа ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Полошкиот регион во Република Северна Македонија е еден од регионите што има поширока застапеност во земјоделскиот сектор и широк опсег на плодно земјоделско ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Прес Конференција Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Скопје, 12.06.2019 Почитувани граѓани, Започнатиот процес на промени во интерес на ...
  | | веќе видена | слични

  Интегрален текст од прес конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ Започнатиот процес на промени во интерес на граѓаните, во интерес на иднината, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, назначи 30 претседатели на општински организации во партијата. Половина се нови кадри на овие позиции, а половина ја вршеа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, согласно неговите овластувања, назначи 30 претседатели на општински организации на СДСМ, соопшти портпаролот на партијата, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Како што најавивме, промените започнуваат одовде, од СДСМ, партијата предводник на Владата и парламентарното мнозинство, партијата предводник на напредокот на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, согласно неговите овластувања, назначи 30 претседатели на општински организации на СДСМ, соопшти портпаролот на партијата, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Започнатиот процес на промени во интерес на граѓаните, во интерес на иднината, продолжува. Како што најавивме, промените започнуваат одовде, од СДСМ, ...
  сите 13 | | | веќе видена