ТАСС

  во

  Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
  сите 168 | | | веќе видена

  Русија и Сирија ги поканија САД, Јордан и ОН да направат заедничка посета на кампот за бегалци „Рукбан“ за да ја проценат ситуацијата таму, изјавишефот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Рускиот екипаж од бродот „Стримлајн“, кој беше уапсен во Турција, планира да се врати дома пред крајот на оваа недела. Адвокат ќе ги застапува интересите на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Заменик-министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Рјабков, би требало да се состане во Рим со американскиот специјален пратеник за Венецуела, Елиот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Израелските воздухопловни сили нападнаа објекти на „Хамас“ во Појасот Газа, како одговор на ракетен напад врз еврејската држава, пренесе ТАСС. „Ние реагиравме, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  За власта на Венецуела „американскиот империјализам“ е виновен за саботажата на електро системот. Во четвртокот поголемиот дел од Венецуела остана без  струја ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Вработените на аеродромот го скенирале багажот на службеникот од амбасадата на САД и откриле предмет кој изгледал како граната, изјавил за Тасс извор од ...
  сите 17 | | | веќе видена