Тасевски

  во

  Случаите на наместени тендери, непотизам, речиси никаква борба против криминалот и корупцијата резултираат со лоши резултати за кандидатот на владејачката ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во екот на кампањата за претседателските избори, како и за локалните во Охрид и Ново Село, на повидок е нов скандал со непотизан во владејачката партија, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Иако Зоран Заев откако зaгyби неверојатни 200 илјади гласови за помалку од една година и поради тоа најави метла, нов корупциски cкaндал ја тресе власта. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Иако Зоран Заев откако зaгyби неверојатни 200 илјади гласови за помалку од една година и поради тоа најави метла, нов кopyпциски cкaндал ја тpece власта. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Иако на некои опозициски портали се појави вест дека се очекува од Владата 7 мај треба да биде неработен ден заради пристугнувањето на Папата Франциск во ...
  сите 99 | | | веќе видена

  7-ми мај останува работен ден, одлучи Владата на денешната седница, откако постоеја размислувања специјално овој датум годинава да биде прогласен за неработен ...
  сите 99 | | | веќе видена

  7-ми мај останува работен ден, одлучи Владата на денешната седница, откако постоеја размислувања специјално овој датум годинава да биде прогласен за неработен ...
  сите 99 | | | веќе видена