Танец

  во

  Политиката беше најголема инспирација за неповторливиот хумор на годинешната Златна Бубамара, нешто што е за жал , спротивно во реалноста...политика и смеа. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На тимот на „Златна бубамара“ му успеа по 22. пат да организираат настан кој сите со нетрпение го очекуваат. Како што ќе речат и домаќините, Ранко Петровиќ и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На тимот на „Златна бубамара“ му успеа по 22. пат да организираат настан кој сите со нетрпение го очекуваат. Како што ќе речат и домаќините, Ранко Петровиќ и ...
  сите 37 | | | веќе видена

   Перо Антиќ доби Златна Бубамара за спортска легенда, Нокаут за група на годината, а Петар Грашо за најдобар регионален хит. На 21.02 се одржа 22-рото издание ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Адријана Данчевска, која припаѓа на новиот бран млади македнски кореографи, а е дел од уметничкиот тим на Скопје танцовиот театар, на покана на универзитетот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Многу материјал имаме годинава, си велевме повеќе да зборуваме, помалку да пееме, со овој лајтмотив незаменливиот Сашко Коцев ја отвори вечерта. Има ли подобра ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Легендарниот гитарист Влатко Стефановски доби две награди на Златна бубамара, за албумот „Мајчин јазик“ и за концерт на годината. Стефановски на сцената ги ...
  сите 37 | | | веќе видена

  До овој момент нема одговор, дали културните работници ќе имаат средба со премиерот Зоран Заев заради скандалозната распределба на парите од Министерството за ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Во Кавадарци, тоа е оној град во кој го прскаа апаратот за мерење на загаденост за да покаже дека ја нема, пред некои кафеани полицијата вршела проверка со ...
  | | веќе видена

  Откако беше објавено како Миниетрство за култура ги распоредило парите, повеќе за тетовски, отколку за други манифестации, се скараа и актерите Сашо Тасевски и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Актерот и некогашен директор на Драмски театар, преку својот Фејсбук профил му се обрати на Висар Вишка кој застана во одбрана на министерот за култура Асаф ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Актерот и некогашен директор на Драмски театар, преку својот Фејсбук профил му се обрати на Висар Вишка кој застана во одбрана на министерот за култура Асаф ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сите одбиени апликации ќе бидат поништени и повторно разгледани, вели во соопштение министерот за култура Асаф Адеми, по реакциите на јавноста за распределбата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  СДСМ продолжува со системско уништување на културата во Република Македонија. Ако минатата година годишната програма на Министерството за култура беше ...
  сите 69 | | | веќе видена

  СДСМ продолжува со системско уништување на културата во Република Македонија. Ако мината година Годишната програма на Министерството за култура беше ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на Драмски театар, актер и член на ВМРО- ДПМНЕ Роберт Велјановски упати критики на Годишната програма на Министерството за култура. -СДСМ ...
  сите 63 | | | веќе видена

  СДСМ продолжува со системско уништување на културата во Република Македонија. Ако мината година Годишната програма на Министерството за култура беше ...
  сите 80 | | | веќе видена