Талибанците

  во

  Рускиот специјален претседателски пратеник за Авганистан, Замир Кабулов, ќе оствари средба со американскиот специјален претставник за помирување со Авганистан, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сибгатула Муџадеди, првиот претседател на Авганистан по повлекувањето на советската армија од земјата и колапсот на комунистичката влада во Кабул, почина на 93 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вршителот на должност американски секретар за одбрана Патрик Шанахан денеска пристигна во ненајавена посета на Ирак, каде што со американските воени команданти ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сибгатула Муџадеди, првиот претседател на Авганистан по повлекувањето на советската армија од земјата и колапсот на комунистичката влада во Кабул, почина на 93 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Привремениот шеф на Пентагон пристигнал во кабул со намера да ја процени моменталната состојба  во Авганистан, поради тоа што американскиот претседател Доналд ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Вршителот на должност американски секретар за одбрана Патрик Шанахан денеска пристигна во ненајавена посета на главниот град на Авганистан, Кабул. Портпаролот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вршителот на должност американски секретар за одбрана, Патрик Шанахан денеска пристигна во ненајавена посета на главниот град на Авганистан, Кабул.Портпаролот ...
  сите 12 | | | веќе видена