Талески

  во

  Филип Миркуловски и Јане Цветковски со Вецлар и ставија крај на серијата на порази во Бундеслигата, односно попладнево тие како гости славеа над тимот на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Рајн Некар на гостувањето кај Келце беше совладан со 35-32 во одлична партија на екс-вардарците, Лука Циндриќ и Алекс Душебаев, двајцата мечот го завршија со ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тимовите на македонските репрезентативци, Дејан Манасков и Филип Талески претрпеа порази на денешните гостувања кај Барселона и Кјелце во Лигата на шампионите. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Дарко Глишиќ веќе подолго време се гледа со црногорската ракометарка на ЖРК Вардар, Андреа Кликовац. Влатко Гроздановски од неодамна “скрши многу срца“ и се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со пригодна манифестација, настап на црковни хорови, денеска во библиотеката „Борка Талески“ во Прилеп беа одбележани 110 години од смртта на основоположникот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Тимот на Рајн-Некар Левен го направи првиот кикс во оваа сезона во Бундеслигата и тоа пред своите гледачи во битката со Лајпциг. „Лавовите“ важеа за огромни ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Моето пишување за Скопје нема и не може да има крај. А знаете ли зошто? Затоа што неговата историја е богата, неисцрпна, бескрајна. Ако таа историја беше мала, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Не е никаква новина ако наново биде забележано дека оваа година е посебна за ОСТЕН уметност на хартија и воопшто за ликовната уметност и македонската култура. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче, денеска престојуваше во работна посета на Прилеп, при што ги посети детското и очното одделение во Општата болница ...
  | | веќе видена | слични

  Разработуваме повеќе модели за да ги решиме проблемите со недостиг на специјалисти, ментори и да набавиме опрема за болниците и здравствените установи во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Министерот за здравство, Венко Филипче, ги посети детското и очното одделение во Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп, каде заедно со директорот на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче ги посети детското и очното одделение во Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп, каде заедно со директорот на ...
  сите 21 | | | веќе видена