Талески

  во

  Неколкумина пациенти, од кои дел и со скршеници, наместо да бидат примени на преглед на одделението за ортопедија, во прилепската болница, морале да почекаат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Заврши уште едно ракометно Светско Првенство за Македонија, во рамките на досегашните пласмани од деветтото до 16. место на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  ЕКИПА во Келн, Стеван Цаневски Раул Гонзалес ја искористи прес-конференцијата по дуелот со Чиле и за нешто подетална анализа околу играта на македонската ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација со победа го заврши Светското првенство во Германија и Данска. Во последниот меч, го победивме Чиле со 32:30 и на крајот ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација денес во натпревар без преголеми мотиви го запиша четвртиот пораз во низа. Овој пат подобра од нас беше Русија со 30:28 во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поради незадоволство од статусот кој го имаше во финскиот фудбалски клуб Хонка, 23-годишниот македонски голман Давор Талески одлучи својата професионална ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во желбата за што поголемо доближување до играта на ракометната репрезентација, ЕКИПА преку анализa на поранешни македонски репрезентативци ќе се обиде од еден ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ристо Магдинчев за „Спортмедиа", од стручен агол го коментира поразот на нашата селекција од Исланд 22:24, во последниот меч од групата на СП. „Да почнеме од ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонската репрезентација не успеа да обезбеди место во главната рунда на Светското првенство, важниот дуел со Исланд ...
  сите 48 | | | веќе видена