Талат Џафери

  во

  Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, во вчерасното гостување на телевизијата Клан Македонија призна дека во Собранието на Македонија се прави ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ направи уште еден исчекор во нејзиното оспорување на Законот за употреба на јазиците. Од таму велат дека ќе поднесат кривични пријава ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери ќе објави конкурс за избор на нов состав на Антикорупциска откако претседателот на државата, Ѓорге Иванов ќе го ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Законот за двојазичност е штетен и ќе предизвика далекусежни последици по Република Македонија. Дополнителен проблем е што законот е донесен на начинот на кој ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Законот за употреба на јазиците е оспорен пред Уставниот суд. Професорот Јован Кекеновски во својата иницијатива ја оспорува процедурата во која е донесен и ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, велат од СДСМ како реакција на ...
  сите 226 | | | веќе видена

  Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, велат од СДСМ како реакција на ...
  сите 226 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието Талат Џафери, заменик-генералниот секретар на Собранието Неџбели Ибраими и директорот на ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, соопшти дека партијата денеска поднесува кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Законот за двојазичност е штетен и ќе предизвика далекусежни последици по Република Македонија Дополнителен проблем е што законот е донесен на начинот на кој ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, соопшти дека партијата денеска поднесува кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Собраниската комисија за прашања на избори и именувањата на денешната седница донесе одлука за поништување на огласот за именување членови на Државната ...
  сите 20 | | | веќе видена