Таксим

  во

  Охрид, 20. декември 2018 (ИНПРЕС) – Во концертната сала „Гранд Пера“ во Истанбул, брилијантен настап, како што пишуваат турските медиуми, имаше славниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Западните борци за човекови права и новинарите покажуваат недостиг на чесност и различно се поставуваат во однос на протестите во Франција, вели турскиот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во рамките на посетата на Турција, министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот на Град Скопје, која е ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Во рамки на посетата на Република Турција, министерот за култура Асаф Адеми синоќа во Истанбул присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во рамките на посетата на Република Турција, министерот Асаф Адеми синоќа присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот на Град Скопје, која ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во рамки на посетата на Република Турција, министерот за култура Асаф Адеми синоќа во Истанбул присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Во рамките на посетата на Турција, министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот на Град Скопје, која е ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Во рамките на посетата на Турција, министерот за култура Асаф Адеми присуствуваше на отворањето на изложбата на артефакти од Музејот на Град Скопје, која е ...
  сите 62 | | | веќе видена

   Уште еднаш сфатив дека спонтаните одлуки донесени во животот, остануваат најдлабоко врежани во мене. Не планирав никакво патување во следниот период. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 5 години, стотици илјади граѓани среде Истанбул започнаа протести против авторитарниот режим на тогашниот премиер Ердоган. Повод беше ...
  сите 32 | | | веќе видена