Тајм

  во

  Ивон Величковски од Либералната партија му порачува на премиерот Зоран Заев дека е време за подолг одмор, откако во јавноста излегоа снимките на кој тој е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ивон Величковски од Либералната партија му порачува на премиерот Зоран Заев дека е време за подолг одмор, откако во јавноста излегоа снимките на кој тој е ...
  сите 30 | | | веќе видена

  „Шиндлеровата листа“ на Стивен Спилберг зборува за едно од најсуровите злосторства во историјата и претставува еден од најпотресните филмови во историјата на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Музичката легенда Стиви Вондер, на концертот кој го одржа минатата ноќ во Лондон, откри дека го чека трансплантација на бубрег. „Јас сум добар, имам донатор и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Грета Тунберг и останатите климатски активисти изјавија дека им претставува чест што шефот на најголемиот нафтен картел во светот ја прогласи нивната кампања ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американската вселенска агенција (НАСА) соопшти дека ќе го испрати дрон за да ја истражи најголемата месечина на Сатурн, Титан, пренесува магазинот „Тајм“. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Актерот Киану Ривс веќе некое време е една од најомилените холивудски ѕвезди, а тоа обожување на славниот глумец отишло толку далеку, што повеќе од 70.000 луѓе ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Актерот Киану Ривс веќе некое време е една од најомилените холивудски ѕвезди, а тоа обожавање на славниот глумец отишло толку далеку што повеќе од 70.000 луѓе ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Турскиот опозициски кандидат Екрем Имамоглу освои убедлива победа на неодамнешните изборите за градоначалник на Истанбул, задавајќи му тежок пораз на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Сезоната на годишни состаноци во корпорациите се засилува, а сценариото се одвива како и обично- извршните директори ќе го направат своето. Можеби ќе има малку ...
  сите 15 | | | веќе видена