Тафталиџе

  во

  Сите мерки кои се преземаат против загадувањето на воздухот во градот не можат да се мерат со она што како ефект го имаат ветровите кои дуваат во Скопската ...
  | | веќе видена

  Снегот кој интензивно паѓа во текот на вчерашниот и денешниот ден го отежна сообраќајот во Скопје. Според информациите од ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Повеќе родители на невакцинирани деца денеска побарале во градинките да се отворат посебни, или специјални паралелки, за деца кои не се вакцинирани, дознава ...
  сите 388 | | | веќе видена

  Во Новата 2019 година планираме да направиме многу за Карпош, вели градоначалникот Стефан Богоев. Покрупни проекти кои тие ги издвојуваат се: Паркот којшто ќе ...
  сите 7 | | | веќе видена