СВР Тетово

  во

  Во полициските акции спроведени овој месец во тетовско и гостиварско, приведени се 70 лица кои продавале или користеле опојни дроги. Полицијата вели дека е ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Три трактори со вкупно шест кубни метри нелегално исечени дрва и две моторни пили одзела полицијата на две места во полошко во текот на вчерашниот ден, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  - Три трактори со вкупно шест кубни метри нелегално исечени дрва и две моторни пили одзела полицијата на две места во полошко во текот на вчерашниот ден, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Три трактори со вкупно шест кубни метри нелегално исечени дрва и две моторни пили одзела полицијата на две места во полошко во текот на вчерашниот ден, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Три трактори со вкупно шест кубни метри нелегално исечени дрва и две моторни пили одзела полицијата на две места во полошко во текот на вчерашниот ден, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Три трактори со вкупно шест кубни метри нелегално исечени дрва и две моторни пили одзела полицијата на две места во полошко во текот на вчерашниот ден, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Синоќа во 21: 20 часот на ул ,, 113 ,,во Тетово полициски службеници на СВР Тетоцо запреле патничко моторно возило ,,Пежо 306,, со тетовски регистарски ознаки ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Синоќа во 21: 20 часот на ул ,, 113 ,,во Тетово полициски службеници на СВР Тетоцо запреле патничко моторно возило ,,Пежо 306,, со тетовски регистарски ознаки ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Двајца дилери на дрога, К.Ф.(30) и Л.Н.(32), двајцата од Струга се приведени поради и одредена им е мерка притвор од 30 дена, соопшти МВР. На 19 септември на ...
  сите 43 | | | веќе видена