СВР Скопје

  во

  Пешакот кој вчера вечер беше прегазен од возило марка „Пежо 206“ на улица Скупи заврши со тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на регионалниот пат Тетово–Скопје, во село Желино. Како што информира МВР, во несреќата учествувале патничко возило ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Возач се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу пладне на регионалниот пат Тетово–Скопје, во с.Желино. -Сообраќајната ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Возач се здобил со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера околу пладне на регионалниот пат Тетово–Скопје, во с.Желино. -Сообраќајната ...
  сите 215 | | | веќе видена

  Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
  сите 215 | | | веќе видена