СВР

  во

  Судија на претходна постапка од организиран криминал попладнево и ноќва одлучува за барањето за притвор на 17 уапсени членови на група за шверц на мигранти од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Како што соопшти Јавното обвинителство, надлежен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против 21 лице за сторени кривични дела ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Цистерна се запалила синоќа околу 22.30 часот на регионалниот пат Куманово – Крива Паланка, во близина на селото Руѓинце, соопшти денеска СВР Куманово. Пожарот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со МВР пресече организиран канал за криумчарење мигранти во кој ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во завршните зборови по предметот за 27 април, Митко Чавков обелодени документи – телеграма од СВР Скопје, со која од Чавков било побарано засилување од 50 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во завршните зборови по предметот за 27 април, Митко Чавков обелодени документи - телеграма од СВР Скопје, со која од Чавков било побарано засилување од 50 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Надлежен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против 21 лице за сторени кривични дела Криумчарење мигранти по член 418-б и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во завршните зборови по предметот за 27 април, Митко Чавков обелодени документи – телеграма од СВР Скопје, со која од Чавков било побарано засилување од 50 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 20 | | | веќе видена