Суперкуп

  во

  Зенит – Локомотив Москва (Суперкуп, Русија, 18 часот) Зенит и Локомотив доминираат во последните шест сезони според бројот на учества во Суперкупот. Актуелниот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Турскиот фудбалер Арда Туран минатиот месец стана слободен играч откако му истече договор со Барселона. Скоро една година нема одиграно натпревар, во јануари ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Шпанскиот голман Икер Касилјас (39) и официјално стави крај на својата кариера. Чуварот на мрежата на Реал Мадрид, шпанската репрезентација и Порто, во ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Првиот натпревар на сезоната во Англија, англискиот Суперкуп или „Комјунити Шилд“ ќе се одигра на 29-ти август, потврдија денес од Фубдалската асоцијација. На ...
  сите 119 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски со допис до медиумите, се огласи по информацијата дека Управата за финансиска полиција му поднела кривична ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски огласувајќи се по информацијата од Управата за финансиска полиција за кривична пријава против поранешната ...
  сите 102 | | | веќе видена

  По шест години поминати во Ливерпул, Лалана замина од Енфилд, неговиот нов клуб е Брајтон. Англија Брајтон го потврди ангажманот на Адам Лалана од Ливерпул и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо со Јувентус освои нов трофеј за збогатување на личната колекција на пехари кои ги освоил во кариерата и сега има 32 трофеи. Тоа е за четири ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Фотографија каква што секој фан на Ливерпул долго време ја сонуваше. Новиот владетел во Премиер лигата ги обедини трофеите освоени во минатата и актуелната ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Реал Мадрид го врати шампионскиот пехар во Шпанија првпат после три години. По рестартот на Ла Лига по глобалната пандемија, Зинедин Зидан изјави дека секој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Перуанецот е жива легенда на Вердер Бремен, клуб во кој се враќаше дури четири пати во кариерата. Тој често заминуваше но во јули 2018-та повторно се врати во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Eрнесто Валверде после шест месеци ќе се врати на тренерската работа. Искусниот стратег е слободен од кога доби отказ во Барселона, а сега изгледа одново ќе ...
  сите 37 | | | веќе видена