Суперхикс

  во

  „Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Протестот „Сонувам за хумано утре“ и барањата на здруженијата наидоа на поддршка од повеќе јавни личности од земјава, но и од граѓани од странство. Пред ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Активисти од иницијатива „Го сакам Водно” и во четвртокот со ткн „жив штит“ го бранеа натамошното пробивање на трасата за изградба на гасоводот којшто ќе ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Позната новинарка и сопруга на текстописецот Огнен Неделковски, Соња Алексоска-Неделковска, со „Фејсбук“ статус испрати апел до сите кои плукаат по ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Позната новинарка и сопруга на текстописецот Огнен Неделковски, Соња Алексоска-Неделковска, со „Фејсбук“ статус испрати апел до сите кои плукаат по ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Петар Младеновски од „Суперхикс“ преку Фејсбук повикува на здружување на сите културни дејци во платформа која ќе се активира, реагира и ќе се бори за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  „Едно: Разоткривање на мистериите во природата и музика“ е насловена книгата на композиторот, продуцент, аранжер, педагог и научник Гоце Симоноски, што како ...
  | | веќе видена