Сум

  во

  Александар Кирацовски, поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, по подолго време се огласи на социјалните мрежи со коментар дека влијанието на Левица ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Покрај секојдневните театри на Зоран Заев и СДСМ околу формирањето на парламентарното мнозинство, покрај секојдневното занимавање на власта со помалку или ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Дијана Мајер, епидемиолог во Хрватскиот завод за јавно здравство (ХЗЈЗ) и водител на Одделот за следење и унапредување на здравјето на деца и млади во училишна ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Ведриот дух и позитивната енергија не ја напуштија македонската пејачка Калиопи ни во оние денови кога имаше вонредна состојба, карантин и буквално со денови ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Моментот кога ќе видите позитивен тест за бременост носи убави емоции, но во исто време страв и конфузија. Ние даваме одговори на најчестото прашање на секоја ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ирина Дишовска Низ социјалните медиуми деновиве е актуелно видеото со девојка која боса и во елегантен фустан се искачува по карпите на Матка. За некои ова ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Српската пејачка Тања Савиќ, по четири месеци молчење, одлучи да го пријави сопругот Душан Јованчевиќ за киднапирање на синовите Максим и Ѓорѓе, за што тој ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Наставникот во ОУ ,,Кочо Рацин“ во Прилеп, Гоце Бумбароски кој преку својата Фејсбук страница ,,Наставник Гоце Бумбароски“ има повеќе од 5.000 следачи, вели ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На прашањето во едно од последните интервјуа кој е поголем предизвик за неа во овој период од нејзиниот живот – „ејџизам“ или сексизам, Мадона даде искрен и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел вели дека неговиот тим е подготвен за продолжението од Лигата на шампионите, но смета дека Аталанта нема да биде нималку лесна ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Во член 88 од Уставот, Владата е дефинирана како носител на ИЗВРШНАТА ВЛАСТ, а според членот 89, став (2) : „ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВЛАДАТА И МИНИСТРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Ова се најверојатните први зборови на секој Хороскопски знак по првата средба: Овен: “Ајде да одиме на друго место, уште не ми се прибира дома. Има еден клуб ...
  сите 10 | | | веќе видена

  „Дарував крвна плазма во спомен на мојот брат Ристо Меловски – ДЈ Ицко кој ја загуби битката со ковид-19. Решен сум да помогнам на сите оние кои во овие ...
  сите 16 | | | веќе видена