Судан

  во

  Вкупно 24 лица загинаа во нередите на протестите во Судан кои траат неколку недели, соопштија суданските власти.На протестите се приведени и неколку стотици ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Манекенката со суданско-австралиско потекло Адут Акеш Биор е новата убавица која го зазеде тронот како најдобра манекенка на светот според изборот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Модната индустријата го избра супермоделот на годината, а на таа позиција се најде прекрасната 19-годишна Суданка Адут Акех. Листата беше објавена од страна на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Модната индустријата го избра супермоделот на годината, а на таа позиција се најде прекрасната 19-годишна Суданка Адут Акех.Листата беше објавена од страна на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Модната индустријата го избра супермоделот на годината, а на таа позиција се најде прекрасната 19-годишна Суданка Адут Акех. Листата беше објавена од страна на ...
  сите 11 | | | веќе видена