Субрата Рој

  во

  1 Секогаш кога функционерите на ВМРО-ДПМНЕ ќе се соочат со правдата, за да одговараат за криминалите и злосторствата што ги правеа во времето на Никола ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Ваквите реакции доаѓаат по изјавите на Заев на дебатата во Охрид на почетокот на месецов, со граѓани и со претставници на компании, насловена „Силна Економија ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Споменикот на Мајка Тереза на плоштадот Македонија нема да се урива оти тоа било поскапо отколку да се пренамени, велат од Владата. Работната група за „Скопје ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Споменикот на Мајка Тереза на плоштадот Македонија нема да се урива оти тоа било поскапо отколку да се пренамени, велат од Владата, пренесува СДК . Работната ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Асоцијацијата на архитекти на Макеодонија Мартин Пановски поднесе оставка од работната група за „Скопје 2014“, откако минатата недела Владата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Претседателот на Асоцијацијата на архитекти на Макеодонија Мартин Пановски поднесе оставка од работната група за „Скопје 2014“. Пановски за САКАМДАКАЖАМ.МК ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Уште не е одлучено што ќе се прави со споменикот на Мајка Тереза на Плоштад Македонија, иако речиси година и половина изградбата е стопирана. Извештајот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 28. декември 2018 (ИНПРЕС) – По реакциите во јавноста на дел од вработените во ЈУНП „Галичица“ во врска со назначувањето на Васко Паскали од страна на ...
  | | веќе видена

  11 години ВМРО-ДПМНЕ предводено од Никола Груевски ја уништуваше економијата и ги осиромашуваше граѓаните заради остварување на криминалните интереси на ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Единтсвена „инвестиција" на криминалната ВМРО-ДПМНЕ беше белиот дворец, за којшто се отворени и судски постапки. Од познатите „инвестиции" на криминалната ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Соопштение на СДСМ: 11 години ВМРО-ДПМНЕ предводено од Никола Груевски ја уништуваше економијата и ги осиромашуваше граѓаните заради остварување на ...
  сите 76 | | | веќе видена

  СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„11 години ВМРО-ДПМНЕ предводено од Никола Груевски ја уништуваше ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Пионот Христијан Мицкоски очигледно продолжува да ги следи праксите на неговиот ментор, осудениот криминалец и бегалец од правдата Никола Груевски па затоа се ...
  сите 107 | | | веќе видена

  СДСМ му врати на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој што на својот профил на „Фејсбук“ го нападна премиерот Зоран Заев за уште едно неисполнето ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Пропаднатиот проект што беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за лускузен туристички комплекс на Охридското Езеро на местото на автокампот ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Пропаднатиот проект кој беше ветен од криминалната власт на Никола Груевски, за лускузен туристички комплекс на Охридското езеро на местото на автокампот ...
  сите 131 | | | веќе видена