Суарез

  во

  Барселона вчера запоша нова победа од 3:1 во шпанската Примера, а противник на Каталонците им беше Леганес. Каталонците со оваа победа се зацврстија на врвот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселона синоќа пред своите навивачи го победи Леганес со 3-1, а во листата на стрелци повторно се запишаа Лионел Меси и Луис Суарез. Аргентинецот синоќешниот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселона синоќа го победи Леганес со 3:1, а по еден гол постигнаа Лионел Меси и Луис Суарез. Овие двајца се најдобри стрелци во лигата, Меси постигнал 18, а ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Играчите на Леганес не го криеја својот бес по крајот на натпреварот кој го одиграа на „Камп Ноу“, а причина за тоа беше спорната ситуација од 71-та минута ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Екипата на Барселона вчера го победи Леганес во Ла Лига со резултат 3:1, а два од трите погодоците на Каталонците ги постигнаа Меси и Суарез. Меси натпреварот ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселона ја оправда фаворитската улога и со 3-1 го совлада составот на Леганес во пресметката на „Камп Ноу“. Меѓутоа еден момент донесе доста полемики и ја ...
  сите 29 | | | веќе видена

  ВАР системот повторно е во центарот на вниманието во Шпанија. Откако го навлече гневот на Реал Мадрид, ВАР синоќа повторно создаде полемики во Примера. Синоќа ...
  сите 29 | | | веќе видена

  ВАР системот повторно е во центарот на вниманието во Шпанија. Откако го навлече гневот на Реал Мадрид, ВАР синоќа повторно создаде полемики во Примера. Синоќа ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселна вчера пред своите навивачи во интересен натпревар од 20-тото коло во Ла Лига го совлада Леганес со 3:1. Каталонците стигнаа до водство со погодокот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Играчите на Леганес не го криеја својот бес по крајот на натпреварот кој го одиграа на „Камп Ноу“, а причина за тоа беше спорната ситуација од 71-та минута ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во последната неделна средба во рамките на 20-то коло на шпанското фудбалско првенство, Барселона на својот „Камп Ноу“ успеа да го победи незгодниот Леганес со ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселона останува убедлив лидер во шпанската Ла лига, откако со 3:1 потешко од очекувањата го победи Леганес на „Ноу Камп“, за да остане на пет поени пред ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Барселона останува убедлив лидер во шпанската Ла лига, откако со 3:1 потешко од очекувањата го победи Леганес на „Ноу Камп“, за да остане на пет поени пред ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Леганес уште еднаш се покажа како „тврд орев“ за Барселона, па така откако комплетно ги изненади актуелните шампиони и ги победи во првиот дел од сезоната, ...
  сите 29 | | | веќе видена