Стрит

  во

  Приходите на „Нетфликс“ во изминатото тримесечие достигнаа 4,2 милијарди долари, 27 отсто повеќе за разлика од една година порано, при што бројот на нови ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Оваа сабота сите кавадарчани љубители на настапите во живо ќе можат да уживаат во супер забава заедно со Александар Тарабунов.Тој за оваа прилика подготви ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Откако беше официјално објавено и потврдено и од страна на Џеф Безос и Мекензи дека на нивниот брак му дојде крајот и тие ќе се разведуваат, прво прашање кое ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Керката на америсканскиот претседател Доналд Трамп е еден од многуте кандидати кои се во трка за „прв човек“ на Светската Банка, пренесува „Индепендент“. Се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во Букурешт изјави дека ЕУ сака да и помогне на британската премиерка Тереза Меј да избеге ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер денеска во Букурешт изјави дека ЕУ сака да и помогне на британската премиерка Тереза Меј да избеге ...
  сите 441 | | | веќе видена

  Медиумите од САД пренесуваат дека полицијата од Лас Вегас издала налог кој веќе е доставен во Италија, се бара ДНК примерок од Кристијано Роналдо. Италија ...
  сите 42 | | | веќе видена

  До судскиот систем во Италија пристигнал налог кој е издаден од полицијата на Лас Вегас, се бара ДНК примерок од Кристијано Роналво како дел од истрагата за ...
  сите 42 | | | веќе видена