Стрезовски

  во

  За да се стигне до Охрид и Струга и ова лето ќе мора да се патува и по четири часа, по стар небезбеден пат. Од туристичкиот сектор алармираат дека ако не се ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Наместо современо автопатско решение на кое се чека веќе неколку години, за да се стигне до Охрид и Струга и ова лето ќе мора да се патува и по четири часа, по ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Клубот Вардар има светла иднина и покрај предизвиците со кои се соочува. Ракометните експерти за Фактор велат дека следните сезони ќе докажат дека станува збор ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Тоа ќе бидат играчи што ќе бидат и подготвени да се навикнат на системите што ќе сакам да ги практикувам. Добро е што сум координатор во младите категории и ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Данило Брестовац доцна синоќа се врати назад од Ниш во Скопје по гостувањето на Металург против Железничар, во очекување во најскоро време да потпише и договор ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Актуелниот тренер на РК Охрид, Горан Андоновски е еден од кандидатите кои аплицираа до Ракометната федерација на Македонија за нов македонски селектор. Покрај ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Конкурсот што Ракометната федерација на Македонија го отвори пред една седмица веќе е завршен, па до крајот на неделава би требало да го добиеме новиот ...
  сите 12 | | | веќе видена