Стразбур

  во

  Полицијата во Париз денеска по протестите на „жолтите елеци“ привела 95 лица, што е далеку помалку отколку минатиот викенд кога беа приведени 598, а притворени ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Загрижен поради големата популарност на рап музиката меѓу младите, претседателот на Русија, Владимир Путин, побара од претставници на Министерството за култура ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
  сите 102 | | | веќе видена

  „Жолтите елеци“ и покрај повиците да не протестираат по терористичкиот напад во Стразбур и отстапките на претседателот Емануел Макрон, сепак, денеска одлучија ...
  сите 308 | | | веќе видена

  „Жолтите елеци“ и покрај повиците да не протестираат по терористичкиот напад во Стразбур и отстапките на претседателот Емануел Макрон, сепак, денеска одлучија ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Париската полиција соопшти дека од утрово уапси 21 лице во главниот град, каде што почна собирањето на "Жолтите елеци". Директорот на париската полиција изјави ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Премиерот на Италија, Џузепе Конте вечерва потврди дека младиот новинар Антониo Мегалици им подлегнал на повредите здобиени во нападот на божиќниот пазар во ...
  сите 102 | | | веќе видена