Стокхолм

  во

  Лигата на Нации е супер натпреварување за добивки, денешните типстерски совети се наменети за средбите од ова натпреварување. На денешната програма се неколку ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Никола Груевски не би одел во Унгарија за да го екстрадираат, тоа е дел од сценариото.Тој не е обичен бегалец од правдата, туку поранешен премиер. Тој точно се ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Една студија на шведските организирани банди и екстремистички групи покажува дека само пет отсто од осомничените за кривични дела се одговорни за повеќе од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  АИК од Стокхолм во последното коло од шведската лига како гостин го совлада Калмар со 1:0 и така ја освои титулата, 12-та во клупската историја. На шведскиот ...
  сите 3 | | | веќе видена